Słownik

×

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined property: view::$exposed_input w views_plugin_display_attachment->attach_to() (linia 230 z /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).
B (2) - E (1) - F (1) - K (1) - L (1) - M (2) - O (2) - R (2) - S (2) - U (1) - W (3) - Z (1)

Bloki podparapetowe

Bloki styropianowe montowane pod oknem w celu poprawienia izolacyjności cieplnej połączenia okna z murem w dolnej jego części. Przy zastosowaniu ww bloków styropianowych uzyskujemy bardzo dobre parametry termiczne połączenia znacznie lepsze od standardowych rozwiązań.

Fotoogniwo

Element półprzewodnikowy, w którym dochodzi do przemiany światła w energię elektryczną.

Klin izolacyjny

Materiał umieszczany w ramie systemu alphaline którego zadaniem jest polepszenie własności termicznych  gotowego wyrobu, klin izolacyjny wykonany jest z materiału o nazwie  Polystyrol utwardzony. Parametr cieplny tego materiału jest na poziomie 0,030W/mK wg DIN 52612".

Listwa podparapetowa

Umozliwia prawidłowy montaz parapetów wewnętrznych i zewnętrznych, pomaga zachować właściwości cieplne połączenia okna z murem w jego dolnej części  oraz dodatkowo zabezpiecza ramę okienną przed uszkodzeniem w czasie transportu.

Mikrowentylacja

Jest to element systemu okuć umozlwiający rozszczelnienie okna i doprowadzenie niewielkich ilości powietrza do pomieszczenia.

Okna przesuwne

Okna, w których jedno ze skrzydeł można przesunąć w płaszczyźnie równoległej do drugiego skrzydła. To nie tylko ciekawe, ale bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie dla tych, którzy lubią duże, przeszklone powierzchnie.

Okna łukowe

Okna o charakterystycznych,  miękkich,  zaokrąglonych kształtach ramy. To ciekawe rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy cenią sobie oryginalne rozwiązania.

ROTO NT

System okuć rozwierno – uchylnych, w którym wszystkie elementy okucia znajdują się w zamknięciu centralnym.

Szyba dwukomorowa

Szyba składająca się z trzech szyb połączonych ramką dystansową  z metalu lub innego tworzywa. Przestrzeń między  szybami jest hermetycznie zamknięta i tym samym wolna od wilgoci. Standardowe szyby zespolone wypełnione są gazem szlachetnym.

Szyba zespolona

Szyba składająca się z dwóch lub więcej szyb rozdzielonych ramką dystansową  z metalu lub innego, zazwyczaj ciepłochłonnego tworzywa. Przestrzeń między obiema szybami jest hermetycznie zamknięta i tym samym wolna od wilgoci. Standardowe szyby zespolone wypełnione są gazem szlachetnym.

Wślizgi montażowe

Elementy stabilizujace skrzydło okienne w stosunku do ramy, elementy te doskonale spisują się jako dodatkowe zabezpieczenie przed ugięciem się ramy okna podczas montazu.

Współczynnik przenikania ciepła Uw

współczynnik przenikania ciepła, który określa ilość energii (W = wat) przenikającej przez okno o określonej powierzchni ( m2 ) przy różnicy temperatury zewnętrznej i wewnętrznej równej 1° K (1°K = 1°C).