Aktualności Vetrex

Drzwi podnoszono-przesuwne HST

Nowoczesne drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne VETREX SLIDE wykonywane są w oparciu o system profili drzwi podnoszono-przesuwnych (HST) VEKA-SLIDE. Technologia tego systemu stanowi idealne rozwiązanie do wykonania przeszkleń tarasowych o dużych gabarytach.

Specjalna budowa profili oraz okucia sterujące drzwiami VETREX SLIDE, umożliwiają zastosowanie w drzwiach skrzydeł przesuwnych o szerokości do 3 m i powierzchni do 6,5 m2. Cechą charakterystyczna tego systemu jest płynne i bezpieczne użytkowanie konstrukcji, nawet przy zastosowaniu skrzydła o wadze 300 kg. Funkcjonalność drzwi Vetrex Slide podnosi możliwość wykonania ich z klamką obustronną, umożliwiającą zamykanie i otwieranie ich zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz.

Standardowe wyposażenie drzwi VETREX SLIDE w niski próg aluminiowy pozwala zwalczać bariery architektoniczne, ułatwiając komunikację między mieszkaniem i tarasem. Drzwi w tym systemie umożliwiają zastosowanie zabezpieczeń do klasy WK2. Co ważne, nawet przy funkcji mikrowentylacji, okno dalej pozostaje zaryglowane.