Aktualności Vetrex

Energooszczędność – rosnącym trendem w budownictwie

W ostatnich latach budownictwo energooszczędne okazuje się nie tylko zachcianką ekologicznych zapaleńców, ale rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób świadomych zalet, które ze sobą niesie. Nasza oferta okien premium doskonale się w ten trend wpisuje. Nie dziwi więc, że jako dostawca energooszczędnych rozwiązań w stolarce otworowej, zostaliśmy zaproszeni do uczestniczenia w projekcie „Dom dla każdego”.

Inicjatywa ta związana jest z programem „Buduj z energią”, mającym promować korzyści, wynikające z budownictwa energooszczędnego i pasywnego w Polsce. Celem projektu jest edukowanie osób zainteresowanych nabyciem takiego domu, przybliżenie im technologii związanych z jego realizacją oraz możliwości uzyskania dopłat z NFOŚiGW.

W ramach akcji, w podkrakowskich Michałowicach, powstał dom modelowy, w którym wykorzystano nowoczesne rozwiązania energooszczędne, w tym nasz flagowy produkt - okna V90+. Do domu wprowadziła się trzyosobowa rodzina, która nie posiada żadnych doświadczeń, związanych z mieszkaniem w takiego rodzaju budynku, dlatego w czasie eksperymentu zmuszona jest do tego, by sprostać wielu wyzwaniom i tym samym poznać działanie energooszczędnych technologii. Ponieważ inicjatywa ma charakter informacyjno-edukacyjny, mieszkańcom na co dzień towarzyszy ekipa telewizyjna, rejestrująca ciekawostki zawiązane z użytkowaniem obiektu, a fragmenty materiałów nakręconych w domu, zostaną wykorzystane na potrzeby programu telewizyjnego, emitowanego w TVP INFO. Codzienne transmisje relacjonujące życie mieszkańców domu można też śledzić na stronie www.eko-budowanie.pl, na której znajduje się również więcej informacji o projekcie.

Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie produkty firmy Vetrex, dedykowane do realizacji domów energooszczędnych, zostały wybrane do tego niecodziennego projektu.