Aktualności Vetrex

Święto stolarki otworowej na targach w Norymberdze

W dniach 21-24 marca, w Norymberdze, odbyły się Targi Fensterbau Frontale, w których uczestniczyła również firma Vetrex.

To międzynarodowe spotkanie branżowe jest jednym z największych i najważniejszych tego typu wydarzeń w branży okiennej i drzwiowej na świecie.  Podczas tegorocznej edycji wystawcy zaprezentowali aktualne trendy w stolarce, wśród których znalazły się m.in. wzmocnione elementy okuć, pozwalające na uzyskanie zwiększonej nośności, stosowane w cieszących się niesłabnącą popularnością przeszkleniach wielkogabarytowych, rozwiązania zwiększające wygodę, takie jak niskie progi oraz produkty typu „smart home” – umożliwiające elektroniczne sterowanie skrzydłami okiennymi. Utrzymującą się już od jakiegoś czasu tendencją jest odejście od zaokrąglonych kształtów profili, na rzecz minimalistycznych, prostych linii ram okiennych.

W tym roku, oprócz swoich popularnych produktów, Vetrex zaprezentował kilka nowości: okno V76, będące funkcjonalnym systemem, o którego finalnym wyposażeniu każdy inwestor decyduje indywidulanie, nowoczesne rozwiązanie typu Glass Corner, czyli okno narożne, w którym nie stosuje się słupków, a pakiety szybowe łączone są na tzw. step oraz prototypy nowych Drzwi Premium Vetrex, które zachwyciły odwiedzających.

Całe Targi Fensterbau Frontale, podobnie jak i stoisko Vetrex, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W wydarzeniu wzięło udział 1329 wystawców z 42 krajów oraz około 110.000 zwiedzających.