5 sposobów na wielkanocne aranżacje okien + KONKURS

Święta Wielkanocne za pasem, czas się do nich przygotować. Zadbajmy o atmosferę wokół nas. Przygotujmy nie tylko dekorację na stół i koszyczek, ale wprowadźmy wiosnę i radość w naszych oknach. Być może dzięki temu ocieplimy klimat na zewnątrz.

Szukasz pomysłu na wielkanocną aranżację okna? Przeczytaj artykuł, zainspiruj się i weź udział w naszym konkursie!
Szczegóły na końcu wpisu!

Nie ma piękniejszej ozdoby niż świeże kwiaty. Po długiej zimie wprowadzają do domu wiosenny nastrój. Wyglądają wspaniale w każdej aranżacji. Dopasuj je kolorystycznie do pozostałych dekoracji, dzięki czemu uzyskasz spójną aranżację.

Przygotowując dekoracje świąteczne porzuć utarte schematy. Szukaj nietypowych rozwiązań. Użyj rzeczy, które masz w domu - kubki, miski, kokilki mogą służyć jako doniczki. Cięte kwiaty wstaw w kankę, do słoika lub wazonu. Nie bój się eksperymentów, robisz to dla siebie i to Ty jesteś swoim najważniejszym krytykiem.

Tradycja ponad wszystko

Wielkanoc przywołuje wiele skojarzeń - pisanki, kurczaczki, baranek, zajączki, żonkile... Można wymieniać bez końca. Wykorzystaj to i stwórz dekorację w stylu tradycyjnym. Skup się na dwóch głównych kolorach - żółtym i zielonym. Tulipany wstaw w konewkę lub słoik, który możesz przewiązać pasującą wstążką. Z żonkili zrób małe bukiety, skróć trochę łodygi i umieść je w głębokim, podłużnym naczyniu. Użyj półmiska do stworzenia stroika - rozłóż na nim mech, pisanki oraz żółte świeczki, a pomiędzy nimi postaw króliczka lub baranka.

Naturalnie - rustykalnie

Wykorzystaj to, co oferuje nam natura. Do wazonu wstaw gałązki brzozy lub wierzby. Zawieś na nich pisanki zafarbowane naturalnymi sposobami - łupinami cebuli, szpinakiem, trawą, herbatą, czerwoną kapustą... W oknie zawieś wianek - kupiony lub zrobiony z gałązek. W środku wianka umieść trochę mchu i ułóż przepiórcze jajka. Jeśli zrobienie wianka sprawia Ci trudność to stwórz z gałązek brzozy ramkę. Potnij gałązki na kawałki równej długości i przy użyciu kleju na gorąco lub sznurka sklej je w ramkę. We wnętrzu umieść np. pisankę. Tak przygotowaną ozdobę możesz zawiesić w oknie. Pamiętaj też o kwiatach - białe tulipany, przebiśniegi z ogródka, gipsówka będą w temacie tej aranżacji wyglądały najlepiej.

Kolorowo i radośnie, czyli dla dzieci

W pokoju dziecięcym postaw na kolor. Razem z dzieckiem stwórz girlandę - z kolorowego papieru wytnij kilkanaście królików lub pisanek, przyklej je taśmą do żyłki lub sznurka i zawieś w oknie tuż pod pisankami. Poświęć sobotnie popołudnie na wspólne malowanie wydmuszek (lub styropianowych jaj), a stworzone dzieła, nawet jeśli daleko im do Picassa, zawieś na karniszu używając kolorowej wstążki. Bądź kreatywny, do aranżacji wykorzystaj pluszaki- może znajdziesz wśród zabawek Twojej pociechy zająca i baranka? Stwórz łąkę dla małych, kiczowatych kurczaczków - posadź je na mchu lub wykorzystaj zasianą odpowiednio wcześniej rzeżuchę. Dzieci będą zachwycone feerią barw w swoim oknie.

Pastelowo

Masz w kuchni piękne pastelowe naczynia? Wykorzystaj do dekoracji miski, kubki i kieliszki na jajko. Rozłup delikatnie górę wydmuszki i zrób ze skorupki mały wazonik - będzie idealny na drobne kwiaty: przebiśniegi lub szafirki. Na pomalowanych na biało gałązkach brzozowych możesz zawiesić szare, miętowe czy różowe jajeczka. Jeśli chcesz użyć dużej ilości zieleni to przewiąż kwiaty pastelową wstążką - ten prosty zabieg nada spójności całej aranżacji.

Biel i czerń na salonie - odważnie oraz nietypowo

A może najbardziej na świecie lubisz kontrastowe połączenie bieli i czerni? Zrób pisanki z pomalowanych na biało jajek. Ozdób je czarnym markerem - możesz umieścić na nich krótkie życzenia, ulubione cytaty, kwiatki i esy-floresy. Możesz zrobić głowę jednorożca lub pomalować jajko w zebrę. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.

- WPIS GOŚCINNY: AGAFIA-ART 

UWAGA! KONKURS!
A jak wyglądają Wasze świąteczne aranżacje okna? Pełne barwnych i wiosennych akcentów, a może prosto i minimalistycznie? Podzielcie się swoimi pomysłami! Na autorów 3 najciekawszych dekoracji okna czekają zestawy aloesów w designerskich betonowych doniczkach od GrowRaw. Co zrobić, aby je zdobyć?

  • Zapisz się do newslttera, który znajduje się na końcu wpisu blogowego

  • Zrób zdjęcie swojej wielkanocnej aranżacji okna i umieść w komentarzu pod postem konkursowym na FB fanpage Vetrex (KLIKNIJ TUTAJ)

  • Na Wasze zgłoszenia czekamy do 02.04.2018, godz. 23.59!

Powodzenia!

Regulamin konkursu.

 

Zobacz więcej